Populārākie ziemas sporta veidi

Ja par ziemas sporta veidu slavu liecinātu kaut vai tikai sporta skolu skaits, entuziastu apkopotā statistika par komandas spēlēm uz ledus vai kalnu un distanču slēpošanas trašu īpašnieku informācija, arī šādā gadījumā iespaids par ziemas sportisko aktivitāšu popularitāti runātu izteiksmīgos skaitļos. Taču uzskaite droši vien netiek veikta par tiem, kuri savās brīvdienās vienkārši dodas uz tuvējo mežu vai ledus halli, neatkarīgi no līgām un mačiem baudot ziemas klātbūtni. Slidot un slēpot var ikviens jebkurā vecumā. Domājams, tādēļ šie sporta veidi ir tik pazīstami un iemīļoti mūsu zemē.

Kalnu slēpošana Latvijā, lai cik tas jocīgi neizklausītos, ir tik populāra, ka daudzi sniegainākās ziemās apmierinās tikai ar Latvijas piedāvājumu, ko sniedz vairāk kā 30 kalnu slēpošanas trases. Un kādēļ ne, ja teju katra vieta Latvijā atrodas ne vairāk, kā 100 km attālumā no kāda ziemas „kalnu kūrorta”.

Distanču slēpotājiem iemīļotā Uzvaras parka trase piepilda sapni par ziemas priekiem tepat, pilsētā, bet sniegā atstātās nodevīgās pēdas mežā liecina par ziemas aktivitāšu baudītājiem it visur Latvijā.

Ledus halles un slidotavas veicina arvien jaunu slidošanas un hokeja cienītāju papildinājumu ziemas sporta veidu atbalstītāju vidū. Hokeja un daiļslidošanas slidu īre ir pieejama gandrīz ikvienā slidošanai paredzētā publiskā vietā. Tas palielina iespēju, ka šīs aktivitātes aizvien baudīs ievērojams interesentu skaits.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *