Ziemas sporta veidi

Kad vasaras aktīvajai atpūtai esam pateikuši ardievas, sirds tā vien tiecas pie jaunām, sezonai atbilstošām sportiskām izpriecām. Pagaidām gan vēl var turpināt rīta krosu, bet jau pavisam drīz slidenais pamats zem kājām atgādinās par speciālu apavu iegādi vai arī liks domāt par pavisam „īstiem” nākamā gadalaika sporta veidiem.

Ziemas tuvošanās aicina sapņot par ledu, sniegu un stipriem mīnusiem aiz loga. Tiem, kuri kamanas taisa vasarā, problēmu nebūs: ir sagādātas slidas, slēpes, ragaviņas, siltais apģērbs un ceļazīme uz kalnu slēpošanas kūrortiem. Taču arī tad, ja šīs nodarbes ir atliktas uz pēdējo brīdi, nekas vēl nav zaudēts. Lielākās raizes var sagādāt vienīgi par mazu palikušie slidzābaki un slēpošanas ekipējums bērniem. Pašu vajadzībām šosezon joprojām varam iztikt ar vecajām slēpēm un slidošanas aprīkojumu, kurš tikai jāuzasina vai kam vien jānotrauc putekļi. Slēpju un slidu asināšanu, starp citu, var veikt jebkurā slēpošanas kalnā vai slidotavā, ierodoties uz „sezonas atklāšanu”.

Kas tad tīk „latvietim parastajam”?

Lai gan 2014. gadā mediju aģentūras „Mindshare” veiktais pētījums liecina, ka populārākais sporta veids ir bijis futbols, tomēr, iestājoties vēsākam laikam, tā vien gribas šos rezultātus apstrīdēt, piedāvājot ieskatu Latvijas ziemas sporta citadelēs. Kā viens no atzītākajiem sporta veidiem ziemā minama kalnu slēpošana. Par kalnu slēpošanas trasēm tepat, dzimtajā zemē, – liecina par ko citu. Kalnu augstums savā ziņā laikam nav būtisks, jo Latvijā ir vairāk kā 30 kalnu slēpošanas trases! Lai palasām nosaukumus vien: Andrēnkalni, Baiļi, Bākūzis, Briežkalns, Cigoriņš, Dūjas, Egļukalns, Gaiziņkalns, Golgāts, Jura kalns, Kaķīškalns, Kamparkalns, Ķauķu kalns, Kordes trase, Lemberga hūte, Liepiņkalns, Līgatnes kalns, Mežezers, Mežkalni, Milzkalns, Ozolkalns, Rāmkalni, Reiņa trase, Rēķu kalns, Riekstukalns, Sāra kalns, Sauleskalns, Siguldas pilsētas trase, Smecersils, Viešuru kalns, Vīna kalns, Žagarkalns, Žiperkalns, Zviedru cepure… Galva reibst no daudzsološā laika pavadīšanas piedāvājuma.

Slēpošana nav vienīgais latviešu iecienītais aktīvais izklaides veids ziemā. Gūgles karte šobrīd uzrāda deviņas slidotavas un ledus halles Latvijā. Pārsvarā šādās vietās, tāpat kā slēpošanas trašu tuvumā, ir pieejams vajadzīgais ekipējums, kura īre ļauj mājās ietaupīt vietu un – zinot to, ka tik bieži nenodarbojamies ar minētajiem sporta veidiem – arī kādu lieku eiro.

Skaists un mazliet vecmodīgs ziemas sporta veids (bet šis ir tikai viens no iemesliem, kādēļ tik iecienīts jauniešu vidū) ir distanču slēpošana. Apgaismotās, mežos un parkos izveidotās slēpošanas trases piedāvā atpūtu arī pēc darba un mācībām, kad ziemas saule jau sen aiz kalniem. Tie, kuriem patīk būt jaunatklājēju lomā, veido paši savus slēpju ceļus gan pludmalē, gan mežā. Neregulāros kvadrātos un trijstūros izvagotā ziemas ainava aicina pārējos pievienoties un notvert gada auksto mēnešu reti sniegtās izdevības.

Bez hokeja laikam nebūtu iedomājams neviena īstena sporta fana kalendārs Latvijā. Un par to liecina ne vien tūkstoši, kuri KHL spēļu vai Olimpiskā hokeja laikā grauž čipsus un bauda alu televizoru priekšā kafejnīcās un sporta bāros un ērtos dīvānos mājās. Viss nebeidzas pat ar sparīgo klātienes atbalstu Pasaules čempionātos ārpus Latvijas. Amatieru hokeja komandas pulcina dalībniekus gan iekštelpās, gan ārpus tām – slidotavās un pat uz mežezeru, upju un līča ledus. Līdz vēlai naktij mūsu mīļie, sportiskie vīri izmanto pat pašus vēlākos īres laikus kādā no noslogotajām ledus hallēm.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *