Hokejs

Ko Tu atceries no savas bērnības? Viens no atribūtiem noteikti būs brāļa vecās hokeja slidas ar izļodzītiem stulmiem, kuri, kā par brīnumu, nemaz netraucēja ar prieku doties pat vislielākajā salā (ja vien mamma ļāva) uz tuvējo slidotavu vai meža zemākajās vietās sakrājušos ūdens tilpni, pārvilktu ar ledu. Aizrautība un dzīvesprieks, kas kūsā no šīm atmiņām, varbūt izvilks dažu labu iesīkstējušu televizora fanu no siltās mājvietas, lai tas, apbruņojies ar pārdesmit kilogramiem smagu ekipējumu, sastaptos ar cīņas sparu no jauna – tikai daudz attīstītākā infrastruktūrā, kā toreiz. Ir runa par hokeja haļļu piedāvājumu šosezon, jo ziema šeit valdīs kā katru gadu, lai arī cik siltu laiku solītu aiz ledus halles sienām.

Laikam vispilnīgākais Latvijas ledus haļļu uzskaitījums būs sastopams Latvijas Ledus haļļu asociācijas vietnē. Skaitā piecpadsmit, tās piedāvā ledu gan rīdziniekiem un galvaspilsētas apkārtnes iedzīvotājiem (pašā Rīgā, Piņķos un netālajos Brocēnos), gan liepājniekiem, tukumniekiem, ventspilniekiem, daugavpiliešiem un valmieriešiem.

Hokeja cienītājiem būtu vērtīgi zināt, ka spēle ar liektām nūjām un bumbiņu ir bijusi raksturīga daudzām tautām jau sirmā senatnē. 4000 gadu veci ciļņi Ēģiptē liecina par komandas spēli ar nūjām un virzāmu, nelielu objektu. Tāpat liecības ir rodamas gan ap 600. gadu p. m. ē. senajā Grieķijā, gan, pārlecot gadsimtiem, Viduslaikos, kad ar Īrijā pielietotās nūjas nosaukumu (hookedstick- līka nūja) iezīmējas sākums hokejam līdzīgai spēlei uz laukuma. Kā redzams, hokejs uz ledus ir tikai viens no hokeja veidiem. Tepat, Latvijā var nodarboties arī ar inline hokeju jeb hokeju uz skrituļslidām.

Olybet Entuziastu hokeja līgas 6. sezona šogad uzsāka komandu pieteikumu pieņemšanu jau jūlijā, bet šobrīd jau pilnā sparā norit sacensības. Entuziastu hokeja līgas statistika vēstī, ka 2016.-2017. gada sezonā līgas spēlēs piedalās vairāk, nekā 100 komandu – būtisks rādītājs tik nelielai valstij kā Latvija.

Runājot par profesionālo hokeju, Latvijas Hokeja federācijas paspārnē ir četras hokeja izlases: Latvijas valstsvienība, U-20 izlase, U-18 izlase un Latvijas sieviešu izlase.